Peugeot 407 (Nr 7585821)

Peugeot 407
Waga
Sztuk
Peugeot 407 1 Gen. (2004 - 2010) Coupe
Długość
481 cm
Szerokość
186 cm
Wysokość
139 cm
ok.
1656 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1656 kg
Dystans
2464 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Murcja, Cartagena

Od 10 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Greater Manchester, Manchester

Od 25 kwi 2021 do 28 maj 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, że faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.