(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

peugeot 5008 (Nr 4663512)

Marka i model:

peugeot 5008

Waga w kg (łączna):

1490

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 7620.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

27 lis 2019

Adres i termin dostawy

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj, Dubaj

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.