Peugeot 5008 (Nr 6493361)

Peugeot 5008
Waga Sztuk:
Peugeot 5008 2 Gen. (2017 - 2020) Crossover
Długość
463 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
164 cm
ok. 1615 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1615 kg
Dystans: 1465 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Alzacja, Reims

Od 18 wrz 2020 do 20 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Walencja

Od 18 wrz 2020 do 22 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.