Peugeot 5008 (Nr 6516528)

Peugeot 5008
Waga Sztuk:
Peugeot 5008 1 Gen. (2009 - 2013) Minivan
Długość
452 cm
Szerokość
183 cm
Wysokość
164 cm
ok. 1589 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1589 kg
Dystans: 1871 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, West Midlands, Birmingham

Od 1 paź 2020 do 4 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia I León, Segovia

Od 12 paź 2020 do 25 paź 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.