Peugeot 5008 (Nr 7187292)

Peugeot 5008
Waga
Sztuk
Peugeot 5008 2 Gen. (2017 - 2020) Crossover
Długość
464 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
164 cm
ok.
1462 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1462 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 19 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Peru, Lima, Lima

Od 1 maj 2021 do 8 maj 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się często, gdy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy pamiętać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.