(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-09-16 18:54

peugeot 508

(Nr 2033201)
peugeot 508

Marka i model:

peugeot 508

Waga w kg (łączna):

1550.00

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2027.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta uwidacznia się niekiedy, jak nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Birmingham, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Białystok, 15-001, Polska

Termin elastyczny