(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Peugeot 508 (Nr 7571287)

Peugeot 508
Waga
Sztuk
Peugeot 508 1 Gen. [restyling] (2014 - 2020) Sedan
Długość
483 cm
Szerokość
192 cm
Wysokość
145 cm
ok.
1507 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1507 kg
Dystans
318 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

16 mar 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się często, gdy zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru wozu.