Peugeot 807 (Nr 6992318)

Peugeot 807
Waga
Sztuk
Peugeot 807 1 Gen. (2002 - 2007) Minivan
Długość
473 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
175 cm
ok.
1685 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1685 kg
Dystans
2331 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 3 wrz 2021 do 4 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, Dublin, Dublin

Od 3 wrz 2021 do 4 wrz 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się często, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, że rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.