(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Peugeot Boxer (Nr 5028402)

Peugeot Boxer

Marka i model:

Peugeot Boxer

Waga w kg (łączna):

2000

Budżet zlecenia [zł]:

900

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 455.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Hitzacker

Od 5 wrz 2019 do 9 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Łobez

Od 6 wrz 2019 do 10 wrz 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, gdy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.