(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Peugeot boxer (Nr 6014816)

Peugeot boxer

Marka i model:

Peugeot boxer

Waga w kg (łączna):

2800

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 654.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Emilia-Romania, Bolonia

18 maj 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, St. Märgen

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru auta.