(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Peugeot Boxer (Nr 6072668)

Peugeot Boxer

Marka i model:

Peugeot Boxer

Waga w kg (łączna):

1800

Liczba sztuk:

1

Dystans: 420.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lombardia, Nova Milanese

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, St. Märgen

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.