Peugeot cc (Nr 5660935)

Peugeot cc

Marka i model:

Paugot

Waga w kg (łączna):

500

Budżet zlecenia [€]:

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3225.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Osnabrück

3 maj 2020

Adres i termin dostawy

Turcja, Antalya, Antalya

Od 31 maj 2020 do 7 cze 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada nie zapominać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.