Peugeot Django 151 (Nr 7345798)

Peugeot Django 151
Waga
Sztuk
Peugeot Django 151
Długość
193 cm
135 kg
1
Łączna waga:
135 kg
Dystans
5125 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Liban, محافظة بيروت, Bejrut

30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Edinburgh, Edynburg

31 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na na ogół ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - jednakże tylko na pozór. Prawidłowo zamocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie dwie, bowiem posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.