(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Peugeot Django 50 (Nr 7317172)

Waga
Sztuk
Peugeot Django 50
Długość
193 cm
116 kg
1
Łączna waga:
116 kg
Dystans
1514 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Stevenage

Od 29 sty 2021 do 7 lut 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Turek

Od 8 lut 2021 do 14 lut 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się na ogół niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - chociaż jedynie na pozór. Należycie umocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie 2, gdyż posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.