(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Peugeot expert (Nr 4214197)

Marka i model:

Peugeot expert

Waga w kg (łączna):

1750

Budżet zlecenia [zł]:

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 305.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Bieruń

Od 12 kwi 2019 do 13 kwi 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Lubin

Od 12 kwi 2019 do 13 kwi 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.