(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Peugeot Expert (krotki) (Nr 5728215)

Peugeot Expert (krotki)

Marka i model:

Peugeot Expert

Waga w kg (łączna):

1500

Budżet zlecenia [zł]:

300

Liczba sztuk:

1

Dystans: 287.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Żyrardów

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się często, kiedy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.