Peugeot JetForce C-Tech (Nr 7664869)

Peugeot JetForce C-Tech
Waga
Sztuk
Peugeot JetForce C-Tech
Długość
192 cm
106 kg
1
Łączna waga:
106 kg
Dystans
847 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Penzberg

Od 1 cze 2021 do 30 cze 2021

Adres i termin dostawy

Bośnia I Hercegowina, Federacja Bośni I Hercegowiny, Lukavac

Od 19 lip 2021 do 31 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się dość ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - wszakże jedynie złudnie. Dobrze zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na naczepie, niezbędne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem 2, ponieważ mają one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.