(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Peugeot Partner (Nr 4733500)

Marka i model:

Peugeot Partner

Waga w kg (łączna):

1200

Liczba sztuk:

1

Dystans: 239.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Zator

Od 17 lip 2019 do 23 lip 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Radom

Od 17 lip 2019 do 31 lip 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się często, jak zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.