(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-21 21:05

Peugeot partner outdoor (Nr 2402676)

Marka i model:

Peugeot Partner Tepee Outdoor

Waga w kg (łączna):

2025.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1570.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jak zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu wozu

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy pamiętać również, iż faktyczna masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Royal Leamington Spa, CV32 4DN, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Olot, Hiszpania

Termin elastyczny