(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Peugeot Partner Tepee (Nr 5802015)

Marka i model:

Peugeot Partner Tepee

Waga w kg (łączna):

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2113.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Down, Ballynahinch

Od 3 lut 2020 do 6 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Paździorno

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.