Peugeot Satelis 125 RS (Nr 7616239)

Peugeot Satelis 125 RS
Waga
Sztuk
Peugeot Satelis 125 RS
Długość
215 cm
160 kg
1
Łączna waga:
160 kg
Dystans
377 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 3 kwi 2021 do 16 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Ontinyent

Od 3 kwi 2021 do 16 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na na ogół nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - aczkolwiek tylko na pozór. Poprawnie zamocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko dwie, ponieważ posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.