(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-25 05:26

Peugeot Speedfight (Nr 2748044)

Marka i model:

Peugeot speedfight

Waga w kg (łączna):

100.00

Dystans: 522.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na ogólnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - wszakże tylko złudnie. Prawidłowo zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne są cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko 2, ponieważ posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Warszawa, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Koszalin, Polska

Termin elastyczny