(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

peugeot306 (Nr 4907018)

peugeot306

Marka i model:

peugeot 306 cabrio

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [€]:

50

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 400.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

15 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Region Murcji, Murcia

16 wrz 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się często, kiedy kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.