Peugot 306 cabrio (Nr 7538545)

Peugot 306 cabrio
Waga
Sztuk
Peugot 306 cabrio
Długość
4179 cm
ok.
1200 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1200 kg
Dystans
368 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

15 maj 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Łochów

30 maj 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.