(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

peugot 407 (Nr 4868978)

peugot 407

Marka i model:

peugot 407

Waga w kg (łączna):

1750.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2149.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Dublin, Dublin

Od 9 wrz 2019 do 13 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Łódź

Od 14 wrz 2019 do 21 wrz 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się często, jak kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.