(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-30 21:55

Peugot Partner

(Nr 2248560)

Marka i model:

PARTNER 1.6 HDI Fourgon

Waga w kg (łączna):

1350.00

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2078.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu auta

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Bergerac, 24100, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Grodzisk Mazowiecki, 05-825, Polska

Termin elastyczny