(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

piaggio (Nr 4721044)

piaggio

Marka i model:

piaggio

Waga w kg (łączna):

100.00

Budżet zlecenia [€]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 624.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

7 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 9 sie 2019 do 10 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na dość ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - chociaż tylko pozornie. Należycie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.