(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Piaggio (Nr 4889050)

Piaggio

Marka i model:

Piaggio - Vespa

Waga w kg (łączna):

118.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1864.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Lucerna, Lucerna

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Malta, Malta, Valletta

8 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się dość ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednakże tylko na pozór. Należycie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko dwie, bowiem dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.