Piaggio (Nr 6510767)

Piaggio
Waga Sztuk:
Piaggio
Długość
300 cm
1000 kg
1
Łączna waga: 1000 kg
Dystans: 2457 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Kampania, Napoli

Od 1 paź 2020 do 5 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Écija

Od 19 paź 2020 do 31 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na stosunkowo nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - jednakże jedynie złudnie. Należycie przymocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem 2, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.