(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

piaggio 80cc (Nr 5748830)

piaggio 80cc

Marka i model:

piaggio

Waga w kg (łączna):

180

Liczba sztuk:

4

Dystans: 1249.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 29 sty 2020 do 31 sty 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Od 1 lut 2020 do 3 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na na ogół niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - wszakże tylko złudnie. Poprawnie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem dwie, gdyż posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.