Piaggio Ape Car P2 (Nr 5907807)

Marka i model:

Piaggio Ape Car P2

Waga w kg (łączna):

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1036.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

16 lip 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Mediolan

19 lip 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.