piaggio beverly (Nr 6343905)

piaggio beverly

Marka i model:

piaggio beverly

Waga w kg (łączna):

160

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 786.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

21 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Ibiza

25 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wydają się względnie trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - aczkolwiek tylko pozornie. Należycie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne będą 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.