(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-27 20:53

Piaggio beverly 200

(Nr 2639480)
Piaggio beverly 200

Marka i model:

Piaggio beverly 200.

Waga w kg (łączna):

150.00

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 3193.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na całkiem niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - niemniej jednak jedynie pozornie. Należycie umocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Londyn, Wielka Brytania

Od 29 kwi 2018 do 11 maj 2018

Adres i termin dostawy

Ροδοδάφνη, 25100, Grecja

Od 17 maj 2018 do 22 maj 2018