(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Piaggio Beverly 300 (Nr 4828556)

Piaggio Beverly 300

Marka i model:

Piaggio Beverly 300

Waga w kg (łączna):

165.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 516.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Almuñécar

1 paź 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Castilla-La Mancha, Los Cerralbos

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się dość trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednakże jedynie na pozór. Prawidłowo zamocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, gdyż mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.