(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Piaggio beverly 300 (Nr 5850341)

Piaggio beverly 300

Marka i model:

Piaggio Beverly 300

Waga w kg (łączna):

220

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2804.00 km

Adres i termin nadania

Rumunia, Sector 2, Bukareszt

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Norwegia, Oslo, Oslo

27 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często kosztowne ładunki, które wyglądają na stosunkowo nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - chociaż jedynie na pozór. Bezbłędnie przymocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie dwie, ponieważ posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.