Piaggio Beverly 300ie (Nr 6553108)

Piaggio Beverly 300ie
Waga Sztuk:
Piaggio Beverly 300ie
Długość
215 cm
165 kg
1
Łączna waga: 165 kg
Dystans: 2394 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Μακεδονίας - Θράκης, Saloniki

Od 14 wrz 2020 do 15 paź 2020

Adres i termin dostawy

Holandia, Noord-Holland, Amsterdam

Od 30 wrz 2020 do 22 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się całkiem niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie złudnie. Właściwie przymocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne są cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie dwie, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.