Piaggio Carnaby 125 (Nr 8034334)

Piaggio Carnaby 125
Waga
Sztuk
Piaggio Carnaby 125
Długość
200 cm
146 kg
1
Łączna waga:
146 kg
Dystans
2661 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Sant Joan Despí

Od 5 paź 2021 do 11 paź 2021

Adres i termin dostawy

Grecja, Makedonia Thraki, Veria

Od 13 paź 2021 do 31 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na całkiem niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - wszakże jedynie złudnie. Dobrze przymocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie 2, bowiem mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i często nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.