(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Piaggio Fly 125 (Nr 7563066)

Piaggio Fly 125
Waga
Sztuk
Piaggio Fly 125
Długość
188 cm
123 kg
1
Łączna waga:
123 kg
Dystans
2786 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 26 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wydają się stosunkowo trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - chociaż jedynie złudnie. Należycie umocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.