(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Piaggio Liberty 125 (Nr 4667804)

Piaggio Liberty 125

Marka i model:

Piaggio Liberty

Waga w kg (łączna):

100.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 610.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

2 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

2 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się dosyć trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - chociaż tylko złudnie. Właściwie zamocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne są cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.