Piaggio Liberty 125 (Nr 7974000)

Piaggio Liberty 125
Waga
Sztuk
Piaggio Liberty 125
Długość
190 cm
114 kg
1
Łączna waga:
114 kg
Dystans
1482 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Horb Am Neckar

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Włochy, Apulia, Lecce

Od 30 cze 2022 do 30 lip 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na dość ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - aczkolwiek tylko złudnie. Bezbłędnie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie dwie, gdyż mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.