Piaggio Liberty 50 (Nr 8011722)

Piaggio Liberty 50
Waga
Sztuk
Piaggio Liberty 50
Długość
190 cm
87 kg
1
Łączna waga:
87 kg
Dystans
4201 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Francja, Île-De-France, Franconville

Od 30 wrz 2021 do 31 paź 2021

Adres i termin dostawy

Liban, محافظة بيروت, Bejrut

Od 30 wrz 2021 do 30 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się stosunkowo trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - wszakże jedynie pozornie. Właściwie umocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne są cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.