(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-24 23:40

Piaggio mp3

(Nr 3008956)
Piaggio mp3

Marka i model:

Piaggio

Waga w kg (łączna):

244.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2168.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednakże tylko pozornie. Bezbłędnie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem 2, bowiem mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Michałowskiego, Katowice, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Dublin, Irlandia

Termin elastyczny