(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Piaggio MP3 (Nr 5972574)

Marka i model:

Piaggio MP3

Waga w kg (łączna):

200

Budżet zlecenia [zł]:

250

Liczba sztuk:

1

Dystans: 649.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Kowary

1 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Tczew

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wyglądają na dosyć niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - jednak jedynie na pozór. Dobrze umocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na przyczepie, konieczne są 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie dwie, ponieważ mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.