(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Piaggio MP3 (Nr 6036338)

Piaggio MP3

Marka i model:

Piaggio MP3

Waga w kg (łączna):

256

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2337.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

29 cze 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Lacjum, Rzym

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na dość ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - niemniej jednak jedynie złudnie. Odpowiednio zamocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na naczepie, konieczne są 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie 2, gdyż posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.