(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Piaggio MP3 400 (Nr 7601958)

Piaggio MP3 400
Waga
Sztuk
Piaggio MP3 400
Długość
216 cm
238 kg
1
Łączna waga:
238 kg
Dystans
990 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalusia, El Ejido

Od 31 mar 2021 do 22 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Aulestia

Od 14 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się dosyć niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie na pozór. Prawidłowo umocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na naczepie, potrzebne będą cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie 2, bowiem mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.