Piaggio MP3 400 (Nr 7623082)

Piaggio MP3 400
Waga
Sztuk
Piaggio MP3 400
Długość
216 cm
238 kg
1
Łączna waga:
238 kg
Dystans
497 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Majadahonda

Od 2 sie 2021 do 5 sie 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Murcja, La Manga

Od 2 sie 2021 do 5 sie 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się na ogół trudne do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - jednakże jedynie złudnie. Prawidłowo umocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.