(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

piaggio mp3 500 (Nr 5272310)

Marka i model:

piaggio mp3 500 hpe

Waga w kg (łączna):

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4078.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Aston Juxta Mondrum

Od 1 gru 2019 do 2 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Puerto Del Rosario

5 sty 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne towary, które wydają się względnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - wszakże jedynie złudnie. Należycie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie 2, bowiem dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.