Piaggio NRG power 50 (Nr 5993637)

Piaggio NRG power 50

Marka i model:

Piaggio scooter NRG 50

Waga w kg (łączna):

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 976.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Salzburg, Salzburg

1 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Holandia, Noord-Holland, Amsterdam

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się względnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak tylko pozornie. Odpowiednio przymocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.