(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Piaggio Porter (Nr 7608327)

Piaggio Porter
Waga
Sztuk
Piaggio Porter
Długość
3580 cm
Szerokość
1495 cm
Wysokość
2500 cm
2000 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2000 kg
Dystans
1796 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Toscana, Terranuova Bracciolini

Od 26 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia

Od 26 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, że faktyczna waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.