(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Piaggio Skipper 125 - Koźmin Wlkp -> Świnoujscie (Nr 6757333)

Waga Sztuk:
Piaggio Skipper 125
Długość
170 cm
105 kg
1
Łączna waga: 105 kg
Dystans 434 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Koźmin Wielkopolski

Od 27 paź 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Świnoujście

Od 27 paź 2020 do 31 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne towary, które wydają się stosunkowo nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - wszakże tylko pozornie. Dobrze zamocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem dwie, bowiem posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.